Расписание 3 курса иностранцы

"СОГЛАСОВАНО"

                                                       "УТВЕРЖДАЮ"

Начальник УЧ  Нарымбетов Т.К.

                                             проректор по УР  Орозов Р.Н.

__________________________

                                               _________________________

"_____" ____________ 2020 г

                                              "_____" ____________ 2020 г

 

 

ЛДи-1-18

Monday/ Дүйшөмбү

8:00     09:20

Respiratory system, digestive system (lec)

Jeenbekova M.

 

09:30   10:50

Radiation diagnostics   (pract)  ///  Cardiovascular system, hematopoietic system  (pract)

Mustafa S.                             ///  Mustafa S.

 

11:00   12:20

 

 

 

12:30   13:50    

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday/ Шейшемби

8:00     09:20

Children diseases / outpatient therapy (lec)   ///   Respiratory system, digestive system (lec)

Ahmad I.                                                   ///    Jeenbekova M

 

09:30   10:50

General and clinical biochemistry  (pract) ///  Reproductive system, urinare system  (pract)

Orozbaeva J.                                       /// Nabeela D.

 

11:00   12:20

Cardiovascular system, hematopoietic system  (lec)

Mustafa S.

 

12:30   13:50    

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday/ Шаршемби

8:00     09:20

Propedsurgery  (lec)

Sadjeela D.

 

09:30   10:50

Children diseases / outpatient therapy (pract) ///    Endocrine system (pract)

Ahmad I.                                                ///  Sadjeela D.

 

11:00   12:20

 

 

 

12:30   13:50    

 

 

 

 

 

 

 

Thrsday/ Бейшемби

8:00     09:20

Endocrine system (lec)  ///  Radiation diagnostics  (lec)

Sadjeela D.                    /// Mustafa S.

 

09:30   10:50

Propedsurgery  (pract)

Sadjeela D.

 

11:00   12:20

Respiratory system, digestive system (pract)

Jeenbekova M.

 

12:30   13:50    

 

 

 

 

 

 

 

Friday/ Жума

8:00     09:20

Cardiovascular system, hematopoietic system  (lec)

Ahmad F.

 

09:30   10:50

Reproductive system, urinare system  (pract)

Nabeela D.

 

11:00   12:20

Cardiovascular system, hematopoietic system  (pract)

Mustafa S.

 

12:30   13:50    

 

 

 

 

 

 

 

Saturday/ Ийшемби

8:00     09:20

General and clinical biochemistry (lec)

Orozbaeva J.

 

09:30   10:50

Respiratory system, digestive system (pract)  ///

Jeenbekova M.

 

11:00   12:20

General and clinical biochemistry (laboratoria)

Orozbaeva J.

 

12:30   13:50    

 

 

 

 

Last modified: Wednesday, 4 November 2020, 6:42 PM