Расписание / Class schedule LDi-5-6-7-19

 

ЛДи-5-19

ЛДи-6-19

 

 

ЛДи-7-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monday/ Дүйшөмбү

12:30     13:50

 

 

Monday/ Дүйшөмбү

12:30     13:50

 

 

 

 

 

 

 

14:00     15:20

Phisical Training

Russian Language

14:00     15:20

Microbiology, Virology and immunology

Kaipov A.

Kaldarbekova G.

Imran Sadig/Daud Sazhela

15:30     16:50

Russian Language

Phisical Training

15:30     16:50

 

Kaldarbekova G.

Kaipov A.

 

 

17:00     18:20

Histology/medical Parasitology (Lec)///

Histology/medical Parasitology (Lec)///

17:00     18:20

Histology/medical Parasitology (Lec)///

Imran Sadig/Daud Sazhela

Imran Sadig/Daud Sazhela

Imran Sadig/Daud Sazhela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday/ Шейшемби

12:30     13:50

 

 

Tuesday/ Шейшемби

12:30     13:50

 

 

 

 

 

 

 

14:00     15:20

English Language

Microbiology, Virology and immunology

14:00     15:20

Phisical Training

Egemberdieva G

Daoud Nobela

 

Kaipov A.

15:30     16:50

Histology, Embryology, Cytology

English Language

15:30     16:50

Normal Physiologe

Imran Sadig

Egemberdieva G

Imran Sadig

17:00     18:20

Normal Physiologe (Lec)

Normal Physiologe (Lec)

17:00     18:20

Normal Physiologe (Lec)

Imran Sadig

Imran Sadig

Imran Sadig

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday/ Шаршемби

12:30     13:50

 

 

Wednesday/ Шаршемби

12:30     13:50

 

 

 

 

 

 

 

14:00     15:20

Bioorganic chemistry/Phisical Training

Phisical Training/Bioorganic chemistry

14:00     15:20

Histology, Embryology, Cytology

Bechelova A./Kaipov A.

Kaipov A./Bechelova A.

Fayaz Muhammad

15:30     16:50

Microbiology, Virology and immunology

Normal Physiologe

15:30     16:50

Bioorganic chemistry/Phisical Training

Daoud Nobela

Imran Sadig

Bechelova A./Kaipov A.

17:00     18:20

Normal Anatomy (Lec)

Normal Anatomy (Lec)

17:00     18:20

Normal Anatomy (Lec)

Mustafa Sadig

Mustafa Sadig

 

Mustafa Sadig

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Thrsday/ Бейшемби

12:30     13:50

 

 

Thrsday/ Бейшемби

12:30     13:50

 

 

 

 

 

 

 

14:00     15:20

Russian Language/Medical parasitology

Medical parasitology/Russian Language

14:00     15:20

 

Kaldarbekova G./

 

                                /Kaldarbekova G 

 

 

15:30     16:50

Normal Physiologe

Histology, Embryology, Cytology

15:30     16:50

English Language

Imran Sadig

Imran Sadig

Egemberdieva G

17:00     18:20

Microbiology, Virology and immunology (Lec)

Microbiology, Virology and immunology (Lec)

17:00     18:20

Microbiology, Virology and immunology (Lec)

Daoud Nobela

Daoud Nobela

Daoud Nobela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Friday/ Жума

12:30     13:50

 

 

Friday/ Жума

12:30     13:50

Russian Language

 

 

 

 

Kaldarbekova G.

14:00     15:20

Kyrgyz language

Normal anatomy

14:00     15:20

 

Azhibaev Z.

Mustafa Sadig

 

 

15:30     16:50

Normal anatomy

Kyrgyz language

15:30     16:50

Russian Language/Medical parasitology

Mustafa Sadig

 

Azhibaev Z.

Kaldarbekova G./

 

17:00     18:20

Medical parasitology/Bioorganic chemistry (Lec)

Medical parasitology/Bioorganic chemistry (Lec)

17:00     18:20

Medical parasitology/Bioorganic chemistry (Lec)

Uraimbekova Z./Bechelova A.

Uraimbekova Z./Bechelova A.

Uraimbekova Z./Bechelova A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday/ Ийшемби

12:30     13:50

 

Normal anatomy

Saturday/ Ийшемби

12:30     13:50

Kyrgyz language

 

 

Mustafa Sadig

Azhibaev Z.

14:00     15:20

Kyrgyz language

 

14:00     15:20

Normal anatomy

Azhibaev Z.

 

 

Mustafa Sadig

 

15:30     16:50

 

Kyrgyz language

15:30     16:50

Normal anatomy

 

 

Azhibaev Z.

Mustafa Sadig

17:00     18:20

Normal anatomy

 

17:00     18:20

Kyrgyz language

 

Mustafa Sadig

 

 

 

Azhibaev Z.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Last modified: Saturday, 28 March 2020, 1:25 AM